10 Haziran 2012 Pazar

2013 Ford Fiesta Özellikler ve Fiyatı

Hiç yorum yok :
Ford Yeni Fiesta 2013'ü satışa sundu. Fiesta 2013 fiyatı 30 bin ile 44 bin lira arasında değişiyor. Heyecan uyandıran dış tasarımından, ince bir zevkin ürünü iç tasarımına kadar her çizgisinde Fiesta göz kamaştırıyor. Yenilikçi tasarım aracın hem dışında hem de konsolda iç kısımda fazlasıyla hissediliyor. Ford Fiesta 2013'te birçok yenilik ve donanım seçeneği mevcut durumda. Örneğin, yenilikçi ve kullanışlı teknolojik özellikleri ile hayatınızı kolaylaştırmak üzere daha da geliştirilen Fiesta’da sunulan Anahtarsız Giriş Sistemi sayesinde anahtar cebinizde ya da çantanızda olduğu müddetçe aracınızı çalıştırmak için Ford Power çalıştırma düğmesine basmanız yeterli.

Arkaya doğru yükselerek uzanan kaslı yan gövde çizgisinin oluşturduğu "coupe" görünüm, tasarıma dinamik, farklı ve dikkat çekici bir özellik katıyor. Yükseğe yerleştirilmiş cam çizgisi ile göze çarpan çamurluklar ise Ford'un "hareket halindeki enerji"sini bütünüyle yansıtıyor. Yeni tasarım anlayışı tam olarak bu noktalarda karşımıza çıkıyor. Belirgin hatları, atletik omuz çizgisi ve dinamik biçimde tasarlanmış arka bölümüne kadar her çizgisi ile titizlikle tasarlanmış.

Ön Izgara
Geniş, ters trapezoid ızgarası ile krom kaplı alt ızgara çerçevesi, Fiesta’nın tarzını ortaya koyan cesur ifadeyi öne çıkarıyor. Köpekbalığı burnunu ve ağzını çağrıştıran formu, heyecan verici sportif bir atılganlık duygusu yaratıyor. Kedi gözlerine benzeyen farlar, otomobile o ‘farklı yüz’ünü kazandırarak, görünümü yumuşatıyor.

Halojen Ön Farlar ve Ön Sis Farları
Geriye doğru zarif bir eğimle uzanan farlar, olağanüstü tasarımının yanında, daha aydınlık ve parlak ışığıyla gece sürüşlerinizin güvenliğini artırmak için geliştirildi.

Olağanüstü bir ferahlık hissi uyandıran iç hacim, cep telefonu tasarımını andıran ön konsol ile son derece şık bir görünüme sahip. Ortaya çıkan sonuç, her yönden benzersiz bir iç mekan ve ayrıntılarda görülen eşsiz bir incelik! Üstelik, iç hacimde kullanılan estetik iç aydınlatma paketi ile özenle tasarlanan renk ve kumaş kombinasyonları bir arada davetkâr ve konforlu bir kabin ortamı yaratıyor.

İnsan Otomobil Arabirimi (HMI)
Orta konsol, çağdaş tarzı ve yenilikçi teknolojisi günümüzün cep telefonlarına eş, son derece gelişmiş ve çok fonksiyonlu bir birim. Son derece ileri bir teknolojinin kullanıldığı bu kumanda merkezi, aracınızdaki bütün sistemlere hâkim olmanızı sağlıyor; gereken her fonksiyon, sürücü görüş alanın hemen yanında yer alan ekranda gösteriliyor. Gözünüzü yoldan ayırmak istemediğiniz zaman da fonksiyonların birçoğunu direksiyon üzerindeki düğmelerle kontrol edebiliyorsunuz.


Size Üstün Konfor Sağlayan Kullanışlı Orta Konsol
Fiesta'nın gelişmiş, çok fonksiyonlu ve ergonomik orta konsolu, aracın birçok sistemini tek bir noktadan yönetmenizi sağlıyor. Ana ekranda görünen fonksiyonların birçoğuna aynı zamanda direksiyon simidi üzerinde yer alan düğmelerle de ulaşmak mümkün. Fiesta'nın tüm özellikleri gibi orta konsol da kullanışlı olduğu kadar şık bir görünüşe de sahip.

Üstün Ses Kalitesi ile Sony Müzik Sistemi
Radyo yayınlarında duyulan parazit, hışırtı ya da ses düzeyindeki iniş çıkışlar herkesi rahatsız eder. Üstün ses kalitesine sahip Sony müzik sistemi ve özel anteni sayesinde artık o günler geride kaldı! Sistem, frekans çakışmalarını ve sinyal hatalarını süzerek benzersiz bir ses kalitesi sağlıyor. Fiesta’nızla müzik dinlemenin keyfine varın... Sistem ayrıca Bluetooth®  Türkçe Sesli Kontrol Sistemi ve USB girişini de bünyesinde barındırıyor.

Elleri Serbest Bırakan Güvenlik: Bluetooth®* ve Türkçe Sesli Kontrol Sistemi
Sesinizin gücüyle olağanüstü şeyler yapabilirsiniz. Üstelik bunları yaparken ellerinizi direksiyon simidinden ya da gözlerinizi yoldan ayırmanıza gerek kalmaz. Fiesta’nızda Sony müzik sistemi ile birlikte sunulan Bluetooth® ve Türkçe Sesli Kontrol Sistemi sayesinde ses komutlarıyla telefon edebilir ya da gelen aramaları yanıtlayabilir, radyo kanalını ya da CD'den çalan parçaları değiştirebilir veya otomatik klima üzerinde fanı güvenli bir şekilde ayarlayabilirsiniz. Üstelik tümü Türkçe komutlarla... Ayrıca, Bluetooth® bağlantısını kullanarak ve kabloya gerek duymadan iPod ya da cep telefonundan müzik aktarabilirsiniz.

Otomatik Olarak Devreye Giren Silecekler
Yağmur Sensörlü Silecekler, aracınızın ön camında ıslaklık algıladığı anda çalışmaya başlar ve hava koşulları neyi gerektirirse, hızını o şekilde ayarlar. Sileceklerin çalışma hassasiyetini altı farklı hassasiyet düzeyinde ayarlayabiliyorsunuz.

Gerektiğinde Otomatik Olarak Yanan Farlar
Fiesta’da sunulan Gecikmeli Sönen Ön Farlar ile yürüyüş yolunuz aydınlanıyor. Ford Fiesta çekici ve aynı zamanda zeki – karşı koymak mümkün mü!

Dilediğiniz Kadar Serin ya da Sıcak
Otomatik Klima (EATC) ile istediğiniz kabin sıcaklığını tam olarak belirlediğinizde gelişmiş iklimlendirme özelliklerine sahip sistem bu sıcaklığı korur.

Fiesta, Yolunuzu Kapınıza Kadar Aydınlatır
Evinize hava karardıktan sonra dönerseniz, soldaki far sinyal kolunu çekip bırakın, Fiesta'nın tüm modellerde standart olarak sunulan Ev Güvenliği Aydınlatma Sistemi farları bir süre daha açık tutarak, giriş kapınıza kadar yolunuzu aydınlatacaktır. Böylece, karanlıkta fark edilmeyen engellere takılmanız ya da üzerinize çamur sıçratmanız söz konusu olmayacaktır.

Ford Kolay Yakıt Sistemi ile Hatalı Yakıt Doldurma Riskine Son
Bu özellik sayesinde aracınıza yanlış yakıt koymak neredeyse olanaksız hale gelir, çünkü aracınızın yakıt tipi dışında farklı bir yakıt pompası depoya giremez. Ford Kolay Yakıt Sisteminin kapaksız bir sistem olması sayesinde yakıt kapağına dokunmanıza da gerek kalmaz.

Aracınızı Daha Verimli Kullanmanızı Sağlayan Akıllı Bilgilendirme Sistemi
EcoMode Sürücü Bilgilendirme Sistemi’yle aracınız, gösterge panelinde size ekonomik sürüş tavsiyelerinde bulunuyor. Optimum yakıt tüketiminin elde edilmesi için araç hızı, motor devri, torku ve sıcaklığı ile birlikte gaz pedalı, debriyaj pedalı ve vites konumu gibi parametreler sürekli gözlemleniyor. Sistem, bu değerler doğrultusunda sürüş performansını skorlandırarak sürücüye daha ekonomik sürüş için tavsiyeler veriyor.

Daha Fazla Ekonomi ve Daha Düşük Emisyon Sağlayan Diğer Özellikler
ECOnetic Teknolojilerin sunduğu tüm özellikler yakıt tüketimi ve karbondioksit emisyonunu düşürmenize yardımcı olur. Daha az enerji kullanan direksiyon sistemi. Fiesta'nın elektrik destekli direksiyon sistemi, birçok sistemden farklı olarak yalnızca gerektiğinde etkinleşiyor; bu sayede daha az enerji kullanıyor ve daha fazla yakıt tasarrufu sağlıyor.  Yakıt tasarrufu sağlayan vites geçişleri için Vites Artırma İkazı. Araç panelinde yer alan bir gösterge ışığı, yakıtı daha tasarruflu kullanmak için ne zaman vites değiştirmeniz gerektiğini bildiriyor. Basit olduğu kadar etkili bir özellik!

Tümüyle Yeniden Geliştirilmiş Dizel Motor Seçenekleri
Fiesta'da bulunan 1.4 ve 1.6 litrelik Duratorq dizel motorlar, daha duyarlı, daha ekonomik ve daha çevreci özelliklerle yeniden tasarlanmıştır. Daha da düşük karbondioksit emisyonu elde etmek için her iki motorda da egzozdan çıkan partikülleri %95'e kadar filtreyen Dizel Partikül Filtresi (C-DPF) bulunur.

Güç ve Tasarruf Sağlayan Benzinli Motorlar
Fiesta’da tasarruf ya da performans tercihinize göre ekonomik 1.25 litre Duratec motordan başlayıp, serinin en iyisi olan ve 120 hp gibi yüksek güç sunan 1.6L Ti-VCT motora kadar farklı motor seçenekleri bulunuyor. Bir diğer seçenek olan 1.4 Durateq motor manuel ya da otomatik şanzıman seçeneği ile sunuluyor.Hiç yorum yok :

Yorum Gönder