24 Eylül 2012 Pazartesi

Fiat Punto 2013 Fiyatı ve Özellikleri

Hiç yorum yok :
2006 yılından bu yana ülkemizde yollarda olan Fiat’ın küçük hatchback sınıfında yer alan Fiat Grande Punto ve Fiat Punto EVO model ailesi, yenilenerek “Fiat Punto” adıyla yoluna devam edecek. Fiat Punto 2013 artık daha sportif ve daha asi bir görünüme kavuştu. Araç yeni tasarım diline sahip ve modern çizgiler ile karşımıza çıkıyor. Yeni modelleriyle ve global işbirlikleriyle hem imajını hem de satışlarını global anlamda daha da güçlendiren Fiat’ın küçük sınıftaki hatchback karoserli modeli Fiat Punto 2013, isim olarak sadeleşmesine rağmen, tasarım ve donanım açısından zenginleşerek Türkiye yollarında da yerini aldı. 

Yeni Fiat Punto’nun Pop adı verilen yeni standart donanım paketinde ABS+EBD, ön sürücü ve yolcu havayastıkları, direksiyondan kumandalı radyo/ CD ve MP3 çalarlı müzik sistemi, manuel klima, gündüz farları, yükseklik ayarlı sürücü koltuğu ve Start & Stop sistemi yer alıyor. Easy adı verilen yeni ara donanım paketinde ise bunlara ek olarak gövde rengi aynalar ve kapı kolları, koyu zeminli ön farlar, deri direksiyon simidi ve vites topuzu, 15 inç’lik alaşım jantlar ve bir güvenlik öğesi olarak dikkat çeken viraj içini aydınlatan ön sis farları gibi ekipmanlar standart olarak yer alıyor. Lounge adı verilen en üst donanım paketinde ise çift bölgeli otomatik klima, perde havayastıkları, park sensörü, Blue &Me sistemi, hız sabitleyici ve elektrikli arka camlar gibi donanımlar standart olarak sunuluyor.

Zengin motor seçeneğine sahip olan araç kullanıcının isteğine göre şekillenebiliyor. 1.4 litre 77 HP ve yeni nesil 1.4 litre 105 HP’lik Multiair teknolojili iki benzinli motor seçeneğinin yanı sıra 1.3 litre 75 HP ve 95 HP’lik ikinci jenerasyon common rail teknolojili iki turbo dizel motor seçeneğiyle tercih edilebilen yeni Fiat Punto’da isteğe bağlı olarak Dualogic otomatik şanzıman da sunuluyor. Tasarımında ve iç mekânında yapılan değişikliklere paralel Fiat Punto EVO modelinde ilk olarak tanıtılan birçok teknolojik ve üstün güvenlik unsurunu bünyesinde barındıran yeni Fiat Punto 2013, Pop, Easy ve Lounge adı verilen yepyeni 3 donanım seviyesiyle de dikkat çekiyor.

Aracın giriş versiyonu olan POP'un Türkiye satış fiyatı 32 bin lira civarında iken en üst versiyon olan Lounge'de fiyat 48 bin liraları bulabiliyor. 
Hiç yorum yok :

Yorum Gönder