28 Eylül 2012 Cuma

Honda Civic 2013 Özellikleri ve Fiyatı (1-6 litre Dizel Motor)

3 yorum :
Honda'nın en çok satan modeli olan Civic 2013 dizel motoru ve LPG versiyonu ile geliyor. 1.6 litre i-DTEC dizel motor ve 1.6 litre i-VTEC LPG dönüşümlü motor ekonomik yakıt tasarrufları sunuyor. Yeni teknolojiler ile donatılan Civic 2013 dış tasarımında fazla bir değişiklik yapılmazken, iç kısımda ve teknolojilerinde yenilikler mevcut. Gelişmiş yol bilgisayarı i-MID ve yakıt ekonomisi sağlayan ve emisyon oranını düşüren ECON teknolojisi bu yenilikler arasında.
ECON butonuna bastığınıza harekete geçen sürüş sistemi ışıklandırmalarıyla size yol gösterir. Örneğin ani hızlanmalarda maviye dönen ambiyans aydınlatmaları, siz ekonomik kullandığınızda yeşil oluyor. Yeni Civic sedan'ın iç tasarımı daha çok sizi yansıtsın diye geliştirilmiş yol bilgisayarı i-MID, kişiselleştirilmiş sürüş deneyimine yeni bir boyut katıyor. Civic sedan'da sevdiklerinizin resimleri yol boyunca yanınızda olacak. Üstelik herhangi bir taşınabilir belleğe yüklediğiniz favori müzikleriniz de. Ses ayarı, yakıt bilgileri, radyo, CD, saat gibi bilgileri de içeren i-MID yolculuğunuz için gerekli tüm bilgileri ve eğlenceyi barındırıyor.
Civic'in ikon haline gelmiş tasarım felsefesinin bir gelişimi olarak, yeni Civic sedan dinamik şekliyle sadece çekici görünmekle kalmıyor aynı zamanda aerodinamiği ve performansı da geliştiriyor. Yeni tasarlanan ön panelde hız, devir, yakıt tüketimi gibi yolculuğunuz için önemli bilgiler güvenli ve keyifli bir sürüş deneyimi için sürücüye odaklı, sürücünün gözünü yoldan ayırmadan görebileceği açıda konumlandırıldı. Ön panelin yüzeyi değişkenlik gösteren iki farklı desenli doku ile kaplı. Bu özel doku güneş ışığını yansıtarak ön panele derinlik katan görsel bir efekt yaratıyor.
Yeni Civic Sedan 2013 elektronik olarak kontrol edilen akıllı valf zamanlaması sayesinde hıza bağlı olarak yakıtın yanmasını kontrollü bir seviyede tutup emisyon değerini düşüren 125 PS 1.6 i-VTEC motora sahip.
Ayrıca, direksiyondan da kumanda edilebilen 5 ileri otomatik şanzıman, yolun eğimine göre aracın uygun viteste ilerlemesini sağlayan Akıllı Eğim Sistemi (Grade Logic System) ile sürücüsüne her koşulda konfor sunarken istenildiğinde düz vites keyfini yaşamanıza olanak sağlar.
Virajlı yollarda, dönüşlerde, hızlanmalarda ve ani manevralarda sürücünün aracı daha iyi kontrol etmesini sağlayan VSA ( Araç Denge Konrol Sistemi), özellikle dönüşlerde, frenleme esnasında ve kaygan yol koşullarında dengesizlikleri tespit ederek, sürücünün direksiyonu doğru yöne çevirmesi için uyarıda bulunan ve ilk direksiyon hareketini otomatik olarak başlatan sınıfında ilk ve tek Harekete duyarlı direksiyon sistemi (Motion Adaptive EPS) her zaman yanınızda.
Farklı boyutlardaki araçların çarpışması durumunda bile maksimum koruma sağlayan ACE (Gelişmiş Uyumluluk Teknolojisi) gövde yapısı, 6 havayastığı, ABS ve EBD (Elektronik Fren Gücü Dağıtım Sistemi) ile güvenli sürüş keyfini yaşatıyor.
Honda Civic Sedan 2013 Türkiye satış fiyatı giriş paketinde 48 bin lira civarında olacağa benziyor. Modelin en dolusu ise 60 bin lira civarında olacağa benziyor. 

3 yorum :

  1. honda kendini baştan değiştirmeıi özeııikıe kasayı beğenmiyorum

    YanıtlaSil
  2. mrb arkadaşlar bende honda cıvıc alcam ama fiyatından cok rahatsızım 12.ayda ındırım olurmu sızce en baz modelını dusunuyoırum yardımcı olursanız sevınırım

    YanıtlaSil
  3. yıl sonu kampanyaları olacaktır mutlaka ama bütün markalarda fiyatlar uçmuş durumda

    YanıtlaSil