24 Eylül 2012 Pazartesi

Yeni Fiat Linea 2013 Özellikleri ve Fiyatı

Hiç yorum yok :
İlk kez 2007 yılında gün yüzüne çıkan Fiat Linea o yıldan bu yana çok ciddi satış rakamlarına ulaştı. Ülkemizde üretime başladığı yıldan itibaren en çok satan ilk üç model arasında yer almayı başardı. Aracın 2. nesli 2012 yılında tanıtıldı. 2. nesil ile birlikte çağ atlayan Fiat Linea 2013 çok daha modern çizgilere sahip oldu. Ayrıca teknolojik olarak ta birçok yeniliği beraberinde getirdi. Aracın birinci nesli artık klasik Linea diye satılırken 2. nesli Yeni Linea diye adlandırıldı.
Araç geçirdiği büyük makyajdan sonra krom ön ızgaralara ve daha modern bir tampona sahip oldu. Yeniden tasarlanan lambalar da araca hareket kazandırmış. Aracın arka kısmında ise modelin ismi plakanın hemen üzerine yerleştirilen krom bir şerit üzerine yazılmış. Yine arka tampon tasarımı ve lambalar ilgi çekici hale gelmiş.
Aracın iç kısmı da neredeyse tamamen değişmiş. Yeniden tasarlanan gösterge paneli, vites topuzu, multimedya düğmeleri ve çift bölgeli klima kontrolleri daha kullanıcı odaklı hale gelmiş.

 Türkiye'de, Linea Yeni üç motor seçeneği ile satılmaktadır. 77 hp beygir gücünde 1.4-litre benzinli motor 100 km'de ortalama 6,3 litre tüketim değerine sahiptir. 95bg 1.3 litre Multijet dizel motor ise ortalama 4,9 litre tüketim değerine sahiptir. Son olarak ta 105 hplik  1.6-litre turbo dizel motorun tüketim değeri de 5,1 litredir. Araç Türkiye'de Easy, Urban ve Lounge versiyonları ile satılmaktadır. Fiat Linea 2013 giriş fiyatı 35 bin lira civarından başlamakta ve en üst versiyonunun fiyatı 46 bin lirayı bulmaktadır.
Hiç yorum yok :

Yorum Gönder