3 Eylül 2012 Pazartesi

Yeni Toyota Auris 2013 Özellikleri ve Fiyatı

Hiç yorum yok :
Toyota yeni Auris 2013'ü Paris Otomobil Fuarında kullanıcılarla buluşturacak. Gelişmiş dinamikleri, daha farklı stil ve yüksek donanım seviyeleri ve daha tasarruflu motoru ile Toyota Auris 2013 oldukça iddialı olacağa benziyor. Kalite, dayanıklılık ve güvenilirlik açısından köklü bir üne sahip olan Toyota, Auris modelinde iyi bir mühendislik çalışması yapmış durumda. Aracın Türkiye satış fiyatı baz donanımda 1.33 lt benzinli motor ile 40 bin lira civarında olup modelin en dolu hali ise 60 bin lira civarındadır.
 Otomobilin dış ve iç tasarım olarak hepsi yeni ve herhangi bir C segmenti modele göre daha düşük tampon tasarımına ve oturma alanına sahip. Genel yükseklik mevcut modelden  55mm daha az  ve daha iyi yol tutuş dengesini ve daha düşük yakıt tüketimi destekleyen  Cd 0.28 sürtünme katsayısı ile mükemmel aerodinamik performans sağlayacak şekilde tasarlanmıştır.
Yeni Auris 2013 daha güçlü bir görünüme sahiptir. Iızgara, farlar ve LED gündüz farları ve keskin kenarlı görünüm Toyota'nın yeni tasarım yüzünü benimser. Aracın arka tampon tasarımında ise içbükey ve dışbükey yüzeyler bulunmaktadır. Yeni far tasarımları ve genişleyen arka tampon göz doldurmaktadır. 
Yeni iç alanı daha ferah ve daha rahat. Skyview olarak adlandırdığı segmentinde büyük panoramik çatı birimi de Auris 2013'te kullanıldı. Toyota kabin kalitesine özel dikkat göstermiş olduğu araçta aydınlatma, renk, kaplama ve hatta grafikler için kullanılan yazı tipi tutarlılığı ile görsel bütünlüğü daha büyük bir anlam taşıması için özenle çalıştı. Yeni tasarım anlayışında arka koltuk diz mesafesi 20 mm ve bagaj uzunluğu da 90 mm arttırıldı. Böylece Toyota Auris 2013 360 lt bagaj kapasitesine kavuştu. 
Daha düşük ağırlık merkezi ve düşük sürücü yüksekliği, yeniden düzenlenen süspansiyon ve direksiyon daha fazla yol tutuş sağlamaktadır. 
Verimlilik ve dinamik iyileştirmeler ile Toyota Auris'te 1.4 litre dizel ve 1.33 ve 1.6-litre benzinli motor yer alacak. Türkiye satış fiyatı henüz belli olmayan Auris 2013 27 Eylül'de Paris Otomobil Fuarında.Hiç yorum yok :

Yorum Gönder