6 Ekim 2012 Cumartesi

Renault Symbol 2013 Özellikleri ve Fiyatı

Hiç yorum yok :
Clio sedan modelinin yerini alan Renault Symbol modeli bu zamana kadar sınıfında ve genel satışlarda hep en ön sıralarda yer almıştır. Uygun fiyatı kullanıcıyı tatmin eden özellikleri, canlı ikinci el piyasası ile hem şirketlerin filo oluşturmak için tercih ettiği yakıt konusunda cimri olan Renault Symbol 2013 modeli tanıtıldı. Çok fazla değişiklik göstermeyen modelde birkaç makyaj operasyonu ve yeni teknolojiler mevcut. 2014 yılında modelinin ortadan kalkacağı söylense de bir sonraki nesline yine bu bahsettiğimiz tercih edilme nedenlerini aktaracaktır. Modern ön yüzü ve çekici profili ile Yeni Symbol 2013, Renault'daki değişimin temsilcilerinden biri. Ön farların yeni tasarımı, eklenen sis farları ve gövde rengi dikiz aynaları aracın ön yüzünün modern görünümünü güçlendiriyor.Arka bölümde, araç sağlam ve estetik çizgileriyle dikkat çekiyor. Gövde renginde olan arka tampon ve stop lambaları bu hissi güçlendiriyor. Yeni Symbol yüksek performans ile düşük yakıt tüketimini ödün vermeksizin bir araya getirirken, sınıfının en ekonomik benzinli ve benzersiz avantajlarıyla fabrika çıkışı LPG’li motor seçeneklerine sahip.
Renault Symbol 2013, ekonomi ve güvenliği bir arada arayan müşterileri için Oyak Renault Fabrikaları’nda orijinal olarak LPG’li üretilen modeliyle satışta. Oyak Renault Fabrikası’nda üretilen otomobiller, Yetkili Servis ağında bakım hizmetlerini alabilirken, yine tüm Renault ürünleri gibi 3 yıl / 100 bin km garanti avantajından da faydalanabiliyor. BP Gaz ile yapılan anlaşma uyarınca Symbol LPG tercih eden kullanıcılara, içerisinde 100 TL değerinde ücretsiz otogaz hediyesi ve BP Gaz istasyonlarından bir yıl süreyle %10 indirim avantajları bulunan özel tanımlı BP Club Card’ları hediye ediliyor.
Araçta 1.2 litre benzinli ve LPG'li motorlar yer alırken, 1.5 litre dci dizel motorlar yer almaktadır. Benzinli motor karma kullanımda 100 km'de 6 litre yakıt tüketim değerine sahiptir. 1.5 dci motorda ise bu değer 4.5 litre civarındadır. 

Aracın baz modeli 30 bin lira civarında olacağa benziyor. Dizel versiyonlarında ise bu rakam 35 bin lira civarında olacak gibi.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder