9 Haziran 2013 Pazar

Renault Fluence 2013-2014 Özellikleri ve Fiyatı

Hiç yorum yok :
Fransız otomobil üreticisinin Megane modelinin sedan versiyonu yerine geçen Renault Fluence 2013-2014 tanıtıldı. Renault Bursa fabrikasında geliştirilen ve üretilmeye başlanan araç yeni tasarım dili ve yenilikçi teknolojileri ile dikkat çekiyor. Araca ilk bakışta ön kısımda Renault'un en son tasarım anlayışı net olarak görülüyor. Büyütülmüş marka logosu, farlara kadar giden ince ızgara, onun altında daha geniş bir ızgara ve sis farları dikkat çekiyor. LED gündüz farları ve projeksiyon mercekli ön farlar daha güçlü ve daha keskin bir bakış sağlıyor. En dikkat çeken özelliklerinden birisi de eller serbest Renault kartı. Eller serbest Renault kartı, otomobile ulaşımınızı kolaylaştırıyor. Kartınızı yanınızda taşımanız yeterli; kapı kollarına dokunduğunuzda kilitler açılıyor, siz kartınızı cebinizden çıkarmadan motoru çalıştırabiliyorsunuz. Otomobilden uzaklaştığınızda, kapılar otomatik olarak kilitleniyor. Yeni Renault Fluence 2013-2014 sürüş keyfini yakıt ekonomisi ile birleştiriyor. CVT X-Tronic (sürekli değişken aktarma) otomatik vites kutusu sayesinde akıcı ve ekonomik bir sürüş sizinle buluşuyor. Yeni Renault Fluence 2013-2014'ün elektronik park freni siz motoru durdurduğunuzda otomatik olarak devreye giriyor, gaz pedalına bastığınız anda da kendiliğinden devre dışı kalıyor.
Yeni 1.6 litre dci motor ile gelen Fluence 2013-2014 bu sınıfta en güçlü dizel motorlardan birine sahip hale gelmiş. Her şeyden önce sürüş keyfi için tasarlanmış olan Renault 1.6 dCi 130 bg, performans ve yakıt ekonomisini bir arada sunan yeni bir motor seçeneği. 130 beygirlik gücü, onu sınıfının en güçlü motoru yaparken, her hızda atak ve keyif veren bir performans sunuyor. 320 Nm'lik azami torku da, düşük devirlerden itibaren onun daha güçlü kalkışlar ve ara hızlanmalar sergilemesini sağlıyor. Renault 1.6 dCi 130 bg, aynı zamanda eco2 özelliklerine de sahiptir. Yeni Renault Fluence, 1.6 dCi 130 bg motorla sınıfının en iyileri arasında yer alan bir tüketim ve çevre performansı sergiliyor: 4,6 lt/100 km  yakıt tüketim değer ve 119 g CO2/km emisyon değerine sahip. Bunun yanısıra Yeni Renault Fluence 2013-2014 sürekli değişken aktarmalı CVT X-Tronic vites kutusuyla birlikte 1.6 16v 115 bg benzinli motorunu kullanıcıların beğenisine sunuyor. Araçta yine önceki dizel motor versiyonu olan 1.5 lt dci motor alınabiliyor. 
Yeni Renault Fluence 2013-2014 satış fiyatı ne kadar, kaç para diye soracak olursak işte cevabı. Araç Türkiye'de 3 farklı donamım paketi ile birlikte satılmakta. Aracın baz satış fiyatı 43 bin lira civarından başlarken en dolu modeli 65 bin lira civarında fiyat etiketine sahip. 
Hiç yorum yok :

Yorum Gönder